دلایل نصب دوربین مداربسته در مکان‌های عمومی

  1. 1.امنیت عمومی

برقراری امنیت عمومی از وظایف پلیس است، پس این ارگان نیاز دارد تا بتواند تمامی نقاط شهری را تحت پوشش خود قرار دهد. با توجه به گستردگی شهرها، قرار دادن هر مامور در سطح شهر سخت و هزینه‌بر است، برای همین از دوربین‌های مداربسته استفاده می‌کنند.با نصب دوربین، می‌توان هرگونه رفتار مشکوکی را به‌راحتی نیز تحت نظر گرفت و از انجام آن جلوگیری کرد. برای مثال ممکن است افرادی در سطح شهر و در نزدیکی بانک‌ها پرسه بزنند. گاهی دوربین‌های بانک نمی‌توانند تردد این افراد را تحت نظر بگیرند اما با دوربین‌هایی که نزدیکی بانک و در خیابان نصب‌شده است، سریعاً این افراد شناسایی‌شده و قبل از انجام هر اقدامی نیز جلوی آن گرفته می‌شود.

  1. دادن احساس امنیت به افراد

قرار دادن دوربین مداربسته در سطح شهر، باعث ایجاد احساس امنیت در افراد مخصوصاً خانم‌ها می‌شود. وقتی مردم دوربین‌های مداربسته‌ای را که بیشتر توسط ارگان‌های امنیتی قرار داده‌شده است را مشاهده کنند، درمیابند که تمامی فعالیت‌های مشکوک دزدان تحت کنترل است و اگر اتفاقی برای آن‌ها بیفتاد، سریعاً پلیس متوجه می‌شود یا اینکه فعالیت دزدان ضبط‌شده و خیلی راحت‌تر می‌توانند بعداً پیگیر شکایت خود شوند. البته تأکید می‌کنیم دوربین‌ها به‌هیچ‌وجه دزدگیر نیستند، بلکه به‌منظور کنترل تردد افراد و هرگونه عملیات مشکوک استفاده می‌شود.

  1. جلوگیری از هرگونه اقدامات

همان‌طور که در بالا بیان کردیم، یکی از دلایل نصب دوربین جلوگیری از هرگونه اقدام‌های خرابکارانه است، اما تمامی فعالیت‌ها به‌منظور آسیب رساندن به افراد و خدشه‌دار کردن امنیت عمومی نیست. برای مثال فرض کنید که در اتوبان ناگهان تصادفی رخ می‌دهد. پلیس در اکثر اتوبان‌ها و جاده‌های درون و برون‌شهری، دوربین‌های مداربسته به‌منظور کنترل ترافیک نصب‌کرده است. با بروز هر تصادف، پلیس سریعاً متوجه می‌شود و به نزدیک‌ترین نیروی خود برای کنترل ترافیک آن منطقه خبر می‌دهد، همچنین در صورت لزوم به نیروهای اورژانس و آتش‌نشانی برای حضور در محل اطلاع‌رسانی می‌کند.

  1. داشتن مدرک از جرم

قتل، سرقت، زورگیری، دعوا و غیره از مواردی هستند که در سطح شهرهای بزرگ بارها اتفاق می‌افتد. برای اثبات این جرم‌ها یا پیدا کردن مجرم مخصوصاً در موارد قتل، می‌توان از دوربین‌های مداربسته که در سطح شهر نصب‌شده است، استفاده کرد. البته این دوربین‌ها الزاماً توسط ارگان‌های دولتی مانند پلیس نصب نمی‌شود، بلکه بعضی از آن‌ها را فروشگاه در بیرون درب خود برای کنترل تردد در قسمت بیرونی نصب می‌کنند. به‌هرحال،  می‌توان از فیلم‌های ضبط‌شده توسط این دوربین‌ها در دادگاه‌ها یا پیگیری پرونده‌ها و پیدا کردن مجرم نیز استفاده کرد و کمک گرفت.

اگر شما به‌عنوان یک شخص، نیاز دارید که از دوربین‌های سطح شهر استفاده کنید، اگر آن‌ها متعلق به یک ارگان مانند بانک یا پلیس باشد، نیاز به نامه از کلانتری یا دادگاه دارید ولی در مواردی مانند فروشگاه‌ها، اکثراً مالک فروشگاه قسمت فیلمی را که شما موردنیازتان است را در اختیارتان قرار می‌دهد.

 

 

دوربین مداربسته 

امنیت

دوربین مداربسته در مشهد 

درب اتوماتیک 

درب اتوماتیک در مشهد 

بهترین دوربین مداربسته 

نصب درب اتوماتیک 

نصب دربین مداربسته 

 

 

 

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به امین دُر می باشد. طراحی سایت و سئو توسط هیوانت